שלחו לנו הודעה
טוויטר יוטיוב פייסבוק
צרו איתנו קשר בטלפון 02-9932936
חיפוש פעילויות

אודות הספריה

מעט נתונים- תשע"ח
הספרייה הציבורית באפרת משרתת את תושבי אפרת וכן תושבים אורחים מישובים רבים מהסביבה.
בספרייה שלנו ישנם 93,294 כותרים (כולל עותקים) המתאימים לכל קבוצות הגיל ובכל הסוגות הספרותיות. בשנת 2017 הושאלו : 95,118 ספרים. (לילדים, לנוער ולמבוגרים).
בספרייה ישנם ספרים בארבע שפות: עברית, אנגלית, צרפתית וגם בספרדית. 
בשנת תשע"ח נוספו לספרייה 6,491 ספרים. בכללם, ספרים חדשים שיצאו זה עתה לאור (גם על פי בקשת הקוראים) וכן ספרים הנתרמים על ידי הציבור ועל כך, תודה רבה לתורמים. במקביל, 3,541 ספרים דוללו מהמלאי.
שיתופי פעולה
הספרייה דוגלת בשיתופי פעולה רבים ככל האפשר. מוסדות החינוך באפרת נהנים מפעילות תרבות (אחת לשנה). "קפה תרבות" בשיתוף עם מטה ותיקים, "מפגשים בסלון" עם אגף התרבות במתנ"ס ופרויקט בת/בר מצווה מביה"ס "עשה חיל". הספרייה שותפה באירוע "יריד ספרים ישובי" המתקיים בבית הספר "אורות עציון בנות". מכל בתי הספר העל-יסודיים באזור מגיעים אלינו תלמידים במסגרת מחויבות אישית ומסייעים לעבודה השוטפת בספריה במהלך כל השנה. גם ילדי המועדוניות באפרת מגיעים לשעת סיפור בספריה ועוד. 
400 תלמידים מבתי הספר "נוה שמואל" "אורות עציון בנים", "אורות עציון בנות" ו"עשה חיל" צפו  בהצגה "הרצל" בביצוע תיאטרון גושן.
300 ילדי גנים צפו בהצגה "שבת הזהב" מבית היוצר של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער.
בית הספר בתמר- בשנת תשע"ח סייענו (ונמשיך לסייע) להקים ספרייה בבית הספר בתמר. 54 ספרים חדשים נרכשו (כמספר התלמידים) כבסיס לספרייה העתידית ובמהלך השנה הועברו אל בית הספר עוד עשרות ספרים מהספרייה להשאלה לילדי א`-ד`.

תרבות בספריה
הצגות ילדים
- אחת לחודש מתקיימת בספריה הצגת ילדים איכותית לילדי גן-ג`.
"סרטים מהסיפורים"
- אחת לחודש בימי חמישי מוקרנים בספרייה סרטים איכותיים היישר מבתי הקולנוע.
פעילות הקיץ של הספרייה-
תוכניות קריאה "לחלום בהקיץ" לעידוד הקריאה ו"בשביל הסיפורים" תחרות קריאה. בסיום הקיץ מתקיים אירוע מיוחד לכבוד משתתפי פעילות הקיץ. בשנה שעברה חגגנו את הארי פוטר" והשנה נציין 70 שנה למדינה באירוע "מנהרת הזמן".
"חודש הקריאה"- מאות ילדים והורים השתתפו באירועי חודש הקריאה. אז מה היה לנו? 2 הצגות ילדים: "ארץ עוץ שלי" ו"קסם של אגדה", מפגש מדהים, מרתק ומצחיק עם הסופר ינץ לוי, "חגיגת הספר- יצירה מקומית" בה התארחו 12 סופרות וסופרים מאפרת וגוש עציון, הרכב מוסיקלי הנעים לנו את הערב ומיכל פרץ הסופרת הרציגה בפני הילדים את "הסודות של שירי" ע"פ ספרה. גם סרט "נפלאות התבונה" הוקרן ולסיום החודש פתחנו "את הקיץ בגדול" עם "מיץ פטל" בפארק הכבשים ביחד עוד 100 ספריות ברחבי הארץ.

חדש בספרייה
ספרייה ירוקה:
החלפנו את התאורה לתאורת לד, חסכוניות יותר, מאירות יותר וירוקות יותר.
מטען ייחודי לניידים:
"למי יש מטען? הנייד שלי ריק" הסוף לחיפוש מטענים, בספריה חושבים עליכם, בספריה תמצאו מטען מתאים לאייפון ולאנדרואיד (במטען 6 יציאות).
"מחברת בקשות מקוונת":
להזמנת רכישת ספרים בהמלצתכם, גם במייל, פשוט וקל. (אנו נשתדל להשיג הספרים, אך ללא התחייבות).
מה עליכם לעשות? היכנסו לקישור ומלאו הטופס, אנו נדאג לשאר.
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSd2wHue9VHmHqNbL…/viewform…
אנו מציעים לכם גם ספרים דיגיטליים / קוליים בעברית ואנגלית. לפרטים נוספים נא לפנות לספרניות.

אתר הספרייה:
באתר ניתן למצוא מידע מעודכן אודות פעילות הספרייה, רשימת ספרים חדשים, לוח זמני פתיחת הספרייה, אפשרות לחיפוש ספרים, ניהול כרטיס ההשאלות האישי שלכם, הזמנת ספרים. כמו כן, פרסומים אודות אירועי הספרייה. כתובת האתר:
http://efrat.library.org.il

פייסבוק:
לחצו "אהבתי" בדף הפייסבוק (ספר הפנים) של הספרייה ותקבלו עדכונים שוטפים על הנעשה בספרייה.
www.facebook.com/libefrat או חפשו בפייסבוק libefrat.

מצטרפים חדשים:
אני מזמינה את תושבי אפרת החדשים והוותיקים שעדיין אינם מנויים בספרייה להצטרף אלינו ללא תשלום (בבואכם, הביאו עמכם ת.זהות מעודכנת ופיקדון (צ`ק או אשראי) ע"ס 250 ש"ח.) אני מזמינה גם את תושבי החוץ, אוהבי הספר, לרכוש מנוי (במחיר סמלי) וליהנות מהעושר הספרותי המוצע בה.

תודות: תודה לכם, חברי הנהלת הספרייה שתומכים בעת הצורך, תמיד.
תודה מעומק הלב לכל המתנדבות והמתנדבים: יהודה סרן, סטלה סנגר, שרי ג`ייקובס, מרגלית גליק, מלכה היימן, בת ציון כהן, רבקה גולן וסימון תאנה אשר מסייעים בהתמדה, ובקביעות במשך כל השנה, בעבודה השוטפת של הספרייה.

הארכיון העירוני אפרת:
אנו בתהליכי הקמה מתקדמים של הארכיון העירוני. סרקנו תמונות רבות ומסמכים מהעבר והעלינו ל- OneDrive, פתחנו קבוצה בפייסבוק הנקראת "קבוצת הארכיון העירוני אפרת" אליה כל אחד מכם, מוזמן להצטרף ולקחת חלק בגיבוש הארכיון. העלו תמונות ומסמכים ואנו נעביר למאגר הארכיון. ספרו לנו את הסיפור שלכם, סייעו לנו לבנות את הארכיון שלכם.

שעות פתיחת הספרייה:
ראשון: 14.00-20.00
שני: 10.00-13.00, 15.00-18.30
שלישי: 10.00-13.00, 15.00-18.30
רביעי: 14.00-20.00
חמישי: 10.00-13.00, 15.00-18.30שישי: 9.30-12.15
בערבי חג הספרייה סגורה.
בימי חול המועד- על פי הפרסומים.

שמחים בבואכם,
שולמית מרסיאנו- מנהלת הספרייה
וצוות הספרייה: אסתר נקמן, לינדה ויגנסברג, אסתר לוויט,
ציפורה מרגוליס, נעמה בן אליהו, שירה בן אליהו, קשת אברהמי

ראשי יצירת קשר יוטיוב פייסבוק
הסדרי נגישות מפת אתר